Grawerowanie laserowe

Wykonujemy grawerowanie i znakowanie laserowe w twardych materiałach. Technika ta służy nie tylko do zdobienia przedmiotów użytkowych, ale też różnych części mechanicznych. Na wymiennych elementach maszyn konieczne jest umieszczenie numeru seryjnego lub daty ważności, które zabezpieczą urządzenia i ich użytkowników przed niebezpieczną awarią. Informację tę najlepiej umieścić na plombie, tabliczce znamionowej lub bezpośrednio na komponencie za pomocą grawerunku. Zagwarantuje to, że nadruk nie zetrze się nawet w trakcie długotrwałego użytkowania.

Oprócz tego bardzo popularnym zastosowaniem grawerowania jest zdobienie przedmiotów, by nadać im wyjątkowy charakter. Oferujemy m.in. wykonanie grawerowanych gadżetów firmowych w dowolnej ilości. Na przedmiotach z:

  • metalu,
  • drewna,
  • szkła,
  • różnego rodzaju plastiku i innych tworzyw sztucznych,
  • korka,
  • ceramiki,

możemy umieścić dowolną grafikę wektorową – napis lub symbole.

Zalety grawerowania laserowego

Najważniejszą zaletą grawerowania z punktu widzenia przemysłu jest trwałość nadrukowanej informacji. W przypadku numerów seryjnych części maszyn wystarczy wybrać na nadruk odpowiednie miejsce, nienarażone na tarcie, a zagwarantujemy czytelność symboli nawet po długiej eksploatacji w trudnych warunkach. Potrafi być to także przydatne w życiu codziennym, np. w przypadku tak z pozoru nieistotnych przedmiotów, jak numerki do szatni.

Wyryte w metalu napisy czy grafiki kojarzą się też z solidnością, grawerowane upominki dla współpracowników kreują wiarygodny wizerunek firmy. Choć ich wykonanie może być droższe niż przy skorzystaniu z innych technik, to przecież zaufania klientów nie sposób wycenić.