Ostrzenie narzędzi

Jest to proces obróbczy polegający na zagwarantowaniu odpowiednich parametrów ostrzy. Przeprowadzany jest przy wykorzystaniu pełnej geometrii narzędzi z zastosowaniem wysokiej jakości urządzeń specjalistycznych o optymalnej wydajności. Odpowiedni poziom obróbki zapewniają właściwie dobrane ściernice. Dysponujemy dużym asortymentem modeli. Podczas wykonywania ostrzenia CNC wykorzystujemy czynnik chłodniczy odpowiednio dobrany do tempa pracy oraz materiału.

Ostrzenie CNC umożliwia wyjątkową precyzję, ale także wysoką elastyczność działania. Jesteśmy przygotowani na wykonanie prac na elementach o różnej wielkości. Wykorzystanie do tego celu urządzeń o wysoko wydajnym silniku oraz odpowiednio dobranych ściernicach pozwala na zachowanie wysokiej prędkości obróbki. Sterowanie numeryczne pozwala na osiągnięcie doskonałych efektów, dokładnie odpowiadających indywidualnym wymaganiom. Ponadto rezultaty naszej pracy utrzymują się przez dłuższy czas, znacznie wydłużając żywotność narzędzi niż przy wykorzystaniu metod konwencjonalnych.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą zakładu MIKRONAR, producenta przepychaczy oraz przeciągaczy kształtowych. Oprócz ostrzenia CNC zajmujemy się m.in. toczeniem oraz regeneracją narzędzi specjalistycznych. Serdecznie zapraszamy.