Jak regeneracja narzędzi wpływa na ochronę środowiska?

Regeneracja narzędziRegeneracja narzędzi ma olbrzymi wpływ na ochronę środowiska, gdyż przyczynia się do niwelowania ilości długo i trudno rozkładalnych elektrośmieci, a także pozwala zmniejszyć ilość odpadów na wysypiskach. Warto zdać sobie również sprawę z tego, że część narzędzi, wyrzucona na śmietnik, w trakcie rozkładu, powoduje przedostawanie się do gleby trujących substancji, które prowadzą do skażenia gleby oraz wód gruntowych. Dlatego, zamiast wyrzucać nieco zużyte oraz stępione już narzędzia, warto zdecydować się na ich regenerację.

Sprawdź w naszym wpisie, na czym ona polega.

W jaki sposób odbywa się regeneracji narzędzi?

Do regeneracji narzędzi służą przede wszystkim niezwykle precyzyjne szlifierki CNC, gwarantujące otrzymanie gładkiej, czystej powierzchni regenerowanego narzędzia. Są to urządzenia sterowane numerycznie, co pozwala uzyskać optymalne parametry i zregenerować narzędzia tak, aby służyły przez długie lata. Co więcej, ich użytkowanie nie nastręcza tylu trudności, co używanie tradycyjnych obrabiarek, gdyż nie wymaga ręcznego nastawiania maszyny. Program do obróbki konkretnego narzędzia wprowadzany jest bezpośrednio do układu sterowania szlifierki. Szlifierek numerycznych do regeneracji narzędzi nie trzeba także za każdym razem programować od nowa, bowiem konkretne parametry zapisywane są w pamięci urządzenia.

Jakie są pozostałe zalety szlifierek numerycznych?

Stosowane przez nas w trakcie regeneracji narzędzi szlifierki numeryczne pozwalają również osiągnąć niezwykłą precyzję oraz dokładność regeneracji. Eliminują ryzyko błędów, zdarzających się przy zastosowaniu metod ręcznej obróbki i eliminują ręcznego kontrolowania zgodności przedmiotu lub narzędzia z założonymi wymiarami oraz kształtami. Komputer nieprzerwanie oraz automatycznie nadzoruje pracę urządzenia, przesyłając na bieżąco informacje między zespołami napędowymi oraz pomiarowymi. Za pomocą komputera przekazuje się szlifierce również dane technologiczne, funkcje regulacyjne oraz sterownicze.

Nasza firma specjalizuje się w wykonawstwie oraz regeneracji narzędzi precyzyjnych specjalnego przeznaczenia. Szybkie, wydajnie i w atrakcyjnych cenach zregenerujemy twoje narzędzia, dzięki czemu praca będzie dużo łatwiejsza oraz efektywna.