Jak wygląda regeneracja narzędzi precyzyjnych?

szlifierka CNCNarzędzia precyzyjne ze względu na specyfikę swojego zastosowania wymagają specjalistycznego podejścia podczas działań naprawczych czy regeneracyjnych. To właśnie z tego powodu nasza firma specjalizuje się w regeneracji narzędzi oraz rozmaitych półfabrykatów z zastosowaniem szlifierek CNC.

Regenerowanie narzędzi na szlifierkach CNC

Firma Mikronar specjalizuje się w projektowaniu i wykonywaniu narzędzi specjalistycznych, a także ich regeneracji wykonywanej na szlifierkach CNC. Szlifowanie odbywa się za pomocą narzędzi ściernych i wymaga wyjątkowej precyzji oraz wysokich umiejętności. Celem jest osiągnięcie możliwie jak najwyższej dokładności wymiarowej i oczekiwanej gładkości obrabianych powierzchni. Trudno byłoby zrealizować prace z tego zakresu bez użycia maszyn o wysokich parametrach, takich jak szlifierki CNC, które należą do grupy maszyn sterowanych numerycznie.

Regeneracja narzędzi specjalistycznych szlifierką CNC pozwala na osiągnięcie znacznie dokładniejszych rezultatów w porównaniu z tradycyjnymi metodami, ponieważ nie ma konieczności każdorazowego ręcznego ustawiania maszyny. Wszelkie dane technologiczne związane z obróbką i sterowaniem przekazywane są do urządzenia poprzez komputer. W ten sposób można zminimalizować ryzyko ewentualnych błędów. Co więcej, praca przebiega znacznie łatwiej, a przy tym sprawniej. Wszystkie dane dotyczące obróbki wprowadzane są do układu sterowania urządzenia CNC i można je przechowywać w pamięci urządzenia, dzięki czemu to rozwiązanie doskonale nadaje się do wykonywania powtarzalnych elementów wymagających zachowania ustalonych parametrów.

Szlifowanie CNC w regeneracji — inne korzyści

Regenerowanie narzędzi na szlifierkach CNC oprócz zalet opisanych powyżej zapewnia też szereg innych korzyści. Przede wszystkim szlifierki CNC działają automatycznie, a cały proces kontrolowany jest przez komputer. Praca realizowana jest nieprzerwanie, co znacznie usprawnia jej przebieg. Wszystko to wpływa na wydajność realizowanych czynności oraz precyzję podejmowanych działań. Ma również przełożenie na ceny za usługi — regeneracja z zastosowaniem szlifierek CNC jest obecnie jedną z najbardziej opłacalnych metod obróbki.